ADAC T/T 3 - tre-faza e Inverter 9 Për Pamjen më të mëdha

60145525

DAB

ADAC T/T 3 - tre-faza e Inverter 9 Për

Inverter për pompat, tre faza

Voltage:

linja e tensionit 3 x 400 V motor tensionit 3 x 400 V

Fuqia:

3 Kw - 9 Krahët

input/output kartë: të përfshira

Më shumë detaje

  • 400 V

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 1049 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 1049 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 10,49 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.

Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.

1 049,26 € tatimore incl.

Produkt të ri

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Të dhënat fletë

Fuqia linjëTRIFASE
Linja e tensionit të400 V
Fazat e linjë3 x 400 V
Fuqia motoriketrifase
Motor të tensionit400 V
Motor fazat3 x 400 V
Fuqia motorike (Kw)3 Kw
Amperometricsi
Thatë drejtiminsi

Më shumë info

Familja ADAC është e re kufirin e inverter Dab. Janë të destinuara për aplikacione profesionale dhe komplekse. Ata mund të përzënë pompa me fuqi deri 15 kW.

Kombinojnë thjeshtësinë e tij dhe ADAC me forcën dhe fuqinë e inverter. Janë pajisjet nga kornizës dhe duhet të jetë e pajisur me sensorë të presionit dhe të rrjedhin. Kjo e fundit siguron më mirë rregullimin e presionit.

Me këto modele, ajo është gjithashtu e mundur për të mbledhur grupet e pressurization. Familja ADAC kombinon rehati dhe kursimet, integron të gjitha mbrojtjet, ajo është e lehtë për të instaluar dhe përdorur.

E ADAC janë karakterizuar nga duke u ftohur me ajër. Kjo është inverter nga korniza tejet të guximshëm, me metal të trupit dhe janë të përshtatshme për detyrë e rëndë-përdor.

Duhet për të drejtuar një presion sensor dhe, sipas dëshirës, një rrjedhë sensor. Për të siguruar rehati maksimale dhe për të rritur jetën e sistemit, duke lejuar edhe më të larta kursimi i energjisë.

Të ulur, edhe nëse kjo është vetëm një minimum, shpejtësia e rrotullimit të një motor mund të çojë në një reduktim të konsiderueshëm në konsumin e energjisë për shkak absorbuar fuqinë e motor elektrik është proporcionale me kubike e numrit të kthehet.

Për shembull, një pompë të lidhur në rrjeta në lidhje me 2950 rpm nëse punon në 40 hz do të rrotullohen rreth 20% më pak (rreth 2360 rpm) dhe kjo lejon një kursim deri në 40% të dhëna në pushtet.

Reduktimi i rotacionit shpejtësia e motorit rrit në mënyrë të konsiderueshme jetën e pompë, për të gjitha që është subjekt më pak stres.

Komente

Bëhu i pari të shkruani komentin tuaj !

Të dhënat fletë

Të dhënat e energjisë
Fuqia linjëTRIFASE
Linja e tensionit të400 V
Fazat e linjë3 x 400 V
Të dhënat e prodhimit
Fuqia motoriketrifase
Motor të tensionit400 V
Motor fazat3 x 400 V
Fuqia motorike (Kw)3 Kw
Safeties
Amperometricsi
Thatë drejtiminsi

Shkarkuar

Scheda tecnica ADAC

Caratteristiche costruttive e specifiche di funzionamento di tutti modelli di inverter da parete DAB.

Shkarkuar (141.48k)

Scheda illustrativa ADAC

Descrizione, benefici nell'utilizzo e indicazioni per l'installazione degli inverter DAB ADAC.

Shkarkuar (3.06M)