DERI 2/3 - submersible Pompë elektrike në tre faza 230 V Pamjen më të mëdha

UP 2/3 230/240 V 10m

Pedrollo

DERI 2/3 (10m) - submersible Pompë elektrike në tre faza 230 V

Prurjes deri në 80 l/min (4.8 m3/h). Kokën lart për 48 m. Motor 0.55 Kw (0.75 HP). 10 metra kabllo.

Më shumë detaje

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 288 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 288 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 2,88 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.
Paketimi i përforcuar për të zvogëluar dëmtimin e transportit.
Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.

288,74 € tatimore incl.

Produkt të ri

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Të dhënat fletë

Lloji i motoritTRIFASE
Fuqia motorike (HP)0.75 HP
Thithjen në 230V (NJË)3.3
Kabllo gjatësia (m)10
Prurjes min. (l./min.)10
Prurjes max. (l./min.)80
Përhapja min. (m.)23
Max kokë. (m.)48
Prizë1" 1/4
Trupi i pompëAcciaio inox AISI 304
ImpellerNoryl
Numri i impellers3
Boshtit të motoritAcciaio inox EN 10088-3 1.4104
Valvul kontrollonino
Shkallën e mbrojtjesIP 68
Gjerësia (cm)15.0
Lartësia (cm)42.5
Pesha (Kg)14.0
GaranciDy vjet

Më shumë info

Mbizotërues të karakteristikë e submersible pompë DERI 2/3 është paaftësia për të ndaluar duke iu përgjigjur, edhe pas periudhave të gjata të pasivitetit, në sajë të reja dhe të patentuar të zgjidhjeve teknike.

E DERI 2/3 subverts klasike hartimin e submersible pompa 5". Në fakt, krahasuar me pompa e llojit të njëjtë është ndërtuar në një mënyrë të anasjelltë, pra me motor në pjesën e poshtme, hidraulike seksion kryq në krye (prandaj emri i UP).
Në mesin e tij revolucionare janë pikat e forta të madhe compactness dhe një sistem të lundrues impellers të pavarur që ju lejon për të pompë ujë të pastër, me një maksimum rërën e përmbajtjes mund të arrijë 150 g/m3, e vetëm në botën e 5".

Përveç kësaj, është zvogëluar konsumin, një valvul që eliminon"efekt" bell-për të lehtësuar dëbimin e flluska e ajrit që mund të formojnë brenda pompë dhe gji të bezdisshëm ngritur dhe jo në fund për të parandaluar kalimin e rërës, gjethet dhe të tjera të huaja çështje që mund të bllokoj hidraulike dhe uljen e performancës.
UPS është e pajisur me një sistem të shtyer e detyruar të naftës lubrifikimin e mekanike vulave dhe është në dispozicion në versionet me noton kaloni apo pa të. Mund të punojnë edhe në vertikale dhe horizontale pozicion.

Për efikasitet të lartë dhe besueshmëria është e rekomanduar për të pompuar ujë të pastër në familje, civile, për bujqësi, ujitje e parqe dhe kopshte, për ngritjen e presionit, etj.,

Komente

Bëhu i pari të shkruani komentin tuaj !

Të dhënat fletë

Të dhënat e motorit elektrik
Lloji i motoritTRIFASE
Fuqia motorike (HP)0.75 HP
Thithjen në 230V (NJË)3.3
Kabllo gjatësia (m)10
Karakteristikat hidraulike
Prurjes min. (l./min.)10
Prurjes max. (l./min.)80
Përhapja min. (m.)23
Max kokë. (m.)48
Karakteristikat e ndërtimit
Prizë1" 1/4
Trupi i pompëAcciaio inox AISI 304
ImpellerNoryl
Numri i impellers3
Boshtit të motoritAcciaio inox EN 10088-3 1.4104
Valvul kontrollonino
Shkallën e mbrojtjesIP 68
Dimensioni e peso
Gjerësia (cm)15.0
Lartësia (cm)42.5
Pesha (Kg)14.0
Default
GaranciDy vjet

Shkarkuar

Scheda tecnica UP

Scheda tecnica descrittiva della pompa, con grafico della curva di carico e caratteristiche delle varie versioni.

Shkarkuar (439.93k)