VV-KIT-BE - Kit lagështia sensor wireless Pamjen më të mëdha

PSS-KIT-EU

TORO Irrigazione

VV-KIT-BE - Kit lagështia sensor wireless

  • I pajtueshëm me shumicën e ujitjes kontrollorët
  • Për të shmangur sovrairrigazione
  • Deri në vijën e faqes, 152 m.
  • Nuk janë të nevojshme për gërmimet në operacionet për instalimin

Më shumë detaje

 
 
 

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 156 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 156 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 1,56 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.
Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.

156,27 € tatimore incl.

Produkt të ri

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë info

Lagështi sensor e TORO Saktësi të Tokës Sensor do të ju lejojnë të ruani deri në 70% e ujit.

Çdo programues, duke instaluar Paketa Saktësi Tokës Sensor, do të rregulloni automatikisht ujitjes në funksion të një terren të kushteve dhe sezonal, të ndryshme nga intervali kohor midis një të pirë dhe të tjera.

Tokën do të keni kohë të thatë jashtë dhe për të marrë disa ajër të pastër, duke siguruar një mjedis të shëndetshëm për zhvillimin e vegjetacionit.

Saktësi e Tokës Sensor ndryshe nga të tjera lagështia sensorë që lexoni resistivity mes kontaktet elektrike që mund të ndryshket me kalimin e kohës, matjen e variacionit të frekuencave si një funksion të pranisë ose më pak të ujit rreth sensor, prandaj duke garantuar një lexim të vazhdueshme dhe të besueshme me kalimin e kohës.

Ju plug programues në wireless, dhe mund të jetë e lehtë të pozicionuar në tokë në një distancë prej 150 metrash.

Me një trashësi prej vetëm 1.9 cm ajo mund të instalohet edhe ku ai kalon bari pa u dëmtuar.

Ajo është në gjendje për të ndaluar të ujitjes në rastin e shumë temperaturat e ulëta, të rregullueshme në mes të 2 dhe 7 °C.

Features PSS

Comunicazione Wireless

Komunikim Pa Tel

Fushën e sinjal wireless deri në 152 m.

Calibrazione automatica

Automatike kalibrimit

Sensor automatikisht zbulon llojin e terrenit, dhe ndryshoni të gjitha parametrat në përputhje me rrethanat.

Rilevazione di temperatura di congelamento

Zbulimi i temperaturën e ngrirjes

Tokës lagështi sensor është i aftë për zbulimin e temperaturës dhe e pengon të ujitjes kur temperaturat qasje të akullt.

Indicatore a LED di potenza del segnale

LED tregues e forca e sinjalit

Një multi-ngjyra LED vendosur në sensor prove tregon forcën e sinjal wireless, për të ndihmuar ju të gjeni një pozicion ideal instalimit.

Design compatto

Dizajn Kompakt

Profilin e sondës ultra-hollë prej vetëm 1.9 cm. për të shmangur dëmtimin për shkak të lëndinë mowers.

Lunga durata della batteria

Gjatë jeta e baterisë

Bateritë e lehtë të zëvendësohet me të zgjasë deri në 2 vjeç duke përdorur bateri alkaline (jetë më të gjatë në krahasim me litium bateri).

Komente

Bëhu i pari të shkruani komentin tuaj !

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...