Maciste - Farërat për lëndinë 5 Kg Shfaq të madhe

Maciste - Farërat për lëndinë 5 Kg

030105204

Produkt i ri

Livadhe ekstra-i fortë

Më shumë detaje

  • Shpejtësia e zgjidhjes
  • me diell
  • hije

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 57 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 57 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 0,57 € .


57,50 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Përzierje ideale me cilësi të mesme të madhe për zonat mesdhetare-kontinentale, të nxehtë, të ekspozuar në jug dhe me probleme të dukshme të temperaturave të verës dhe rrezikut të thatësirës.

Maciste është gjithashtu përgjigja e duhur për çdo lloj terreni, gjithashtu i përshtatshëm për hije deri në 50% më pak dritë të drejtpërdrejtë dhe për këtë arsye i përshtatshëm edhe nën hijen e konifereve. Shumë shpejt në fazën fillestare të mbjelljes, kolonizon menjëherë hapësirat, duke mos lënë asnjë prizë për barërat e këqija të mundshme.

Turshi bërë nga kultivarë me origjinë amerikane me ngjyrë të gjelbër të ndritshme edhe në sezonin e ftohtë. Qilim që në pjekuri të plotë, paraqitet me densitet dhe uniformitet të lartë. Pika tolerante për kafen e verës.

Ideale për ndërtimin e lëndinave argëtuese, zbukuruese, por edhe për zona më margjinale.

Komente

Të dhënat fletë

Caratteristiche essenziali
LlojetMICROTHERM
Rezistencai shkëlqyer
Utilizzo e dosaggio
Doza40-50 gr / m2
PërdorimiZonat rekreative
Përdorimidekorativ
Periudha e mbjelljestetor
Periudha e mbjelljesprill
Periudha e mbjelljesqershor
Periudha e mbjelljesi vendosur
Periudha e mbjelljesMar
Periudha e mbjelljesmaj
Periudha e mbjelljesgjilpërë
Composizione tipica
Festuca arundinacea (%)80
Poa pratense (%)10
Ryegrass, shumëvjeçare (%)10
Dimensioni e peso
PaketimiSacco
Pesha (kg)5
Default
Ikonat faraShpejtësia e zgjidhjes
Ikonat farame diell
Ikonat farahije

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

Fleta e të dhënave MACISTE SEMI

Perberja e perzierjes, këshilla teknike për mbjelljes dhe mirembajtjen e farës SEMI MACISTE Bottos.

Shkarkime (168.12k)