PWM II 400 D / 13.3 - 13.3 Një inverter trefazor Shfaq të madhe

PWM II 400 D / 13.3 - 13.3 Një inverter trefazor

88001052

Produkt i ri

Inverter për pompat trefazore deri në 7.5 HP

Më shumë detaje

 • 400 V

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 935 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 935 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 9,35 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.

Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.

935,53 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


 • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
 •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

PWM 400 është një sistem i integruar për kontrollin e shpejtësisë së ndryshueshme (INVERTER) të pompave elektrike, i aftë të mbajë presionin konstant pasi ndryshon shpejtësia e rrjedhës.

Përmes cilësimeve të ndryshme të mundshme dhe disponueshmërisë së kontakteve të hyrjes dhe daljes të konfigurueshme, është e mundur të përshtatet funksionimi i sistemit PWM me nevojat e sistemeve të ndryshme.

PWM 400 drejton pompat elektrike me motorë standardë trefazorë asinkron dhe mundësohet nga një linjë trefazore. Tensioni i furnizimit me energji të motorit të pompës elektrike të instaluar duhet të jetë 400V 50Hz trefazor. Shërbimi i lidhur me PWM 400 nuk duhet të kalojë 13.3 Krahët si rrymë faze.

Karakteristika Aktive Shofer

Scheda inverter

Inverter

Aktive Shoferët Plus bën të absorbuar në pompë minimale të fuqisë kërkohen për të përmbushur kërkesën e ujit, duke shmangur të panevojshme mbeturinave dhe duke i lejuar të konsiderueshme kursim të energjisë.

Display inverter

Ekrani

Oled Ekran për lexueshmëri të lartë. Intuitive interface ju lejon të hyni të gjithë informacionin dhe të përshtatni cilësimet kryesore sipas specifikimit.

Aumento della vita della pompa.

Të rritur jetën e pompë.

Në sajë të teknologjisë inverter, e cila zvogëlon shpejtësinë e motorit, ka një rritje të konsiderueshme të jetës së pompë.

Predisposizione per il funzionamento nei gruppi

Predispozicion për të operacionit në grupe

Aktive Shofer Plus është menduar për operacion në grupet e pressurization. Çdo pompë ka nevojë për një Aktiv Shofer Plus kontrollon në mënyrë për të minimizuar konsumin e energjisë elektrike.

Sensori di flusso e di pressione

Sensorë të presionit dhe rrjedha

Dhënës elektronike presion dhe rrjedhën sensor të integruar. Aktive Shofer Plus nuk kërkon sensorë të jashtëm.

Valvola di non ritorno

Jo-kthimi valve

Të lehtë të lëvizshëm për mirëmbajtje.

DALLIMET KRYESORE ME TË MËPARSHME MODEL

E MËPARSHME MODEL


Modello precedente

MODELI I RI PLUS


Nuovo modello Plus

Të besueshme

Përvoja e DAB në mechatronics ka qenë të fokusuara në këtë produkt që është bërë jashtëzakonisht i besueshëm, i bukur dhe e shkathët.

Lehtë për të instaluar

Përvoja e DAB në mechatronics ka qenë të fokusuara në këtë produkt që është bërë jashtëzakonisht i besueshëm, i bukur dhe e shkathët.

Lehtë për të konfiguruar

E inverter, duke përdorur magjistar, ai është lehtësisht i lexueshëm në ekran, udhëzues installer për përfshirjen e të gjithë parametrat e nevojshëm dhe ndihmon në disa raste, përcaktimi i përcaktimit është e përshtatshme.

Trasparenza e valvola di non ritorno dell'Active Driver Plus

NDËRFAQE TË RE DISPLY DHE SOFTWARE

Software

Të njëjtën funksionalitetit si version të mëparshëm.

Lidhja me pajisje të tjera në të gjitha modelet deri në 8 pompa.

Prapambetur compatibility software që është në gjendje për të përmirësuar saj versionet e mëparshme.

OLED Ekran

Instalimi magjistar dhe të thjeshtëzuar, duke përdorur Magjistar.

Përmirësimi i përdorshmërisë së informacionit faleminderit për grafik të ekranit.

Shikueshmëri të mirë për zgjidhjen e lartë dhe të kundërt.

Grafik shpjegim dhe përshkrimi i parametër.

Mundësia për të zgjedhur gjuhën e menu.

Ndërfaqe

Buton të ri 'të MUNDËSOJË' për të mbyllur/restart makinë.

Interfaccia Active Driver Plus

NDËRTIM I RI E MBULUAR

Coperchio Active Driver Plus
 1. Kabllo gjëndra tregtisë zëvendësohet vjetër kabllo gjëndra të brumosur siguruar mbrojtje më të madhe.

 2. Të shtuar, në fund, 3 vrima të mbyllura për të hyrat/rezultatet me kapak vidhos M16.

 3. E jashtme vida të clamping të të mbulojë dhe fushën e nënshkruar rritjen e vulosjes besueshmërinë e mbuluar.

Vend OSE e mbuluar me të mirë compression dhe vulë.

Tenuta ACTIVE DRIVER Plus

TË REJA TË NDËRTIMIT TË TRUPIT

Tappo di scarico dell'Active Driver Plus

Thahet plug dhe 3/8 "në plastike në vend të 1/4" bronzi magji.

Sede del sensore dell'Active Driver Plus

Selia e presionit të sensor është shumë e fuqishme.

NDËRTIME TË REJA TË ZHYTET

 1. Përmirësuar të ftohjes së inverter nepermjet rritjes se hapja për kalimin nga uji në lavaman. 2. Dy modele: një për 230 dhe një 1-Bazë dhe një për 400 dhe të mëdhenj, dhe të brendshëm xhep për të ndihmuar shpërndarje. 3. Bashkim vida për kartën më të arritshme: ju lejojnë për të hequr kartën duke ruajtur sistemin nën presion. 4. Materiale CW617N në vend të CW614N të përshtatshme për certifikimin e ujit të pijshëm në shumicën e shteteve.Dissipatore dell'Active Driver Plus

NDËRTIM I RI ELEKTRONIK TË KARTËS

Scheda elettronica dell'Active Driver Plus
 1. Dhe rritjen e besueshmërisë për shkak të transformer Kalimi dhe jo-lineare, e cila gjithashtu ka lejuar një reduktim të peshës. 2. Kartat janë të unifikuar dhe të gjitha modelet kanë 4 hyrje dhe 2 në Dalje. 3. Version 8.5 Krahët tani ka në dispozicion të dhëna. 4. Mundësia e instalimit të një presioni sensor, ndihmëse. Për shembull, ajo mund të jetë i instaluar pas një filtër (p.sh. softener ujë) ose në një kazan për të kompensuar humbjet e tyre.NDËRTIM I RI E MOS-KTHIMIT VALVE


Dettaglio valvola di non ritorno dell'Active Driver Plus

Valvola di non ritorno dell'Active Driver Plus
 • Vulat e në mëngë të siguruar më e madhe ngushtësi dhe minimale të fluksit të ulët.

 • Zgjidh problemin e rrjedhjes vazhdon.

 • Max prurjes 300 l/min garantuar ngarkesa humbjet në 9 metra në vend të 15.

 • Vida speciale të fiksim nga jashtë (ndonjë rrjedhje nuk do të dëmtojë kartën).

 • Vida të përdorur janë torx me pin anti-vjedhje, me kokën gasket.

 • Të lehtë të mbahet në sajë të mundësisë së zëvendësimit ose.

 • Materiali NORYL.

Komente

Të dhënat fletë

Të dhënat e energjisë
Fuqia linjëtre faza
Linja e tensionit të400 V
Aktuale linjë16
Fazat e linjë3 x 400 V
Të dhënat e prodhimit
Fuqia motoriketre faza
Motor të tensionit400 V
Motor fazat3 x 400 V
Fuqia motorike (Kw)5.5 Kw
Safeties
metërnjë
Thatë drejtiminnjë
Një krijoni qark të shkurtër në mes të fazavenjë
Karakteristikat hidraulike
Prurjes max. (l./min.)400
Karakteristikat e ndërtimit
Goja e Thithje1 "1/2
Prizë1 "1/2
Shkallën e mbrojtjesIP 55
Dimensioni e peso
Gjerësia (cm)23.7
Lartësia (cm)28.2
Thellësia (cm)18.4
Default
GaranciDy vjet

Lidhur Me Produktet

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

Manual PWM 230-400

User manual me udhëzime për instalimin dhe përdorimin e Inverters në linjë seri PWM 230-400 të KAA-ja.

Shkarkime (697.38k)