Aktive Shoferët Plus M/T 1 - single fazën Inverter/tre-fazor 4.7 Pamjen më të mëdha

60169777

DAB

Aktive Shoferët Plus M/T 1 - single fazën Inverter/tre-fazor 4.7

Inverter për pompat, tre faza 230 V deri në 1.5 HP me të vetme-faza e furnizimit me energji elektrike

Më shumë detaje

  • 230 V

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 420 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 420 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 4,20 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.
Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.

420,96 € tatimore incl.

Produkt të ri

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Të dhënat fletë

Fuqia linjëMONOFASE
Linja e tensionit të230 V
Aktuale linjë10
Fazat e linjë3 x 230 V
Fuqia motoriketrifase
Motor të tensionit230 V
Motor fazat3 x 230 V
Fuqia motorike (Kw)1.1 Kw
Amperometricsi
Thatë drejtiminsi
Një krijoni qark të shkurtër në mes të fazaveju
Prurjes max. (l./min.)300
Goja e Thithje1" 1/4
Prizë1" 1/2
Shkallën e mbrojtjesIP 55
Gjerësia (cm)23.7
Lartësia (cm)28.2
Thellësia (cm)18.4
GaranciDy vjet

Më shumë info

Aktive Shofer Plus M/T-1 është një inverter për kontrollin dhe komandën e pompa hidraulike, të vetme-dhe faza e gjen e saj natyrore të saj në sistemet e pompimit presion të vazhdueshëm, vendas dhe industriale dhe bujqësore.

Inovative në sajë të teknologjisë, procesor dual, dhe tejet kompakte, e Aktiv Shofer Plus M/T-1 siguron një të ri të lehtësinë e instalimit në sajë të thjeshtë magjistar.

Siguron nivelin më të lartë të sigurisë, në sajë të presionit që është gjithmonë konstant. Në presion të vazhdueshëm arrihet duke kontrolluar shpejtësinë e pompë dhe duke e bërë atë të kthehet në shpejtësi minimale, e cila siguron presion dhe rrjedhën e nevojshme. Kjo siguron një ulje e ndjeshme të konsumit të energjisë, zhurma dhe zgjatjen e jetës së pompë.

Aktive Shoferi ka filluar pompë e parë të kërkesës për ujë.

Shpejtësia e pompimit është i rregulluar (vazhdimisht) në vlera minimale që mund të kënaqur përdoruesit kërkesës. Kjo lejon një pjesë e konsiderueshme e kursimit të energjisë. Nëse keni të instaluar në një grup fillimin e dytë dhe të tretë pompë ndodh në qarkullim, kur për herë të parë pompë arrin maksimal të rrotullimit shpejtësi.

Presioni është përdorues të rregullueshme me anë të dy push-butonat + dhe - postimet në Aktiv Shofer (zakonisht të gjitha pompat janë vendosur në të njëjtën presion vlerë).

Pompat janë ndaluar automatikisht në rastet e mëposhtme:
- Overcurrent pompë
- Thatë drejtimin
- Furnizimit të tensionit të ulët
- Miratimin e një maksimum vlerën e presionit (rregullueshme)
- Temperatura elementet elektronike Aktive Shofer Plus.

Komente

Bëhu i pari të shkruani komentin tuaj !

Të dhënat fletë

Të dhënat e energjisë
Fuqia linjëMONOFASE
Linja e tensionit të230 V
Aktuale linjë10
Fazat e linjë3 x 230 V
Të dhënat e prodhimit
Fuqia motoriketrifase
Motor të tensionit230 V
Motor fazat3 x 230 V
Fuqia motorike (Kw)1.1 Kw
Safeties
Amperometricsi
Thatë drejtiminsi
Një krijoni qark të shkurtër në mes të fazaveju
Karakteristikat hidraulike
Prurjes max. (l./min.)300
Karakteristikat e ndërtimit
Goja e Thithje1" 1/4
Prizë1" 1/2
Shkallën e mbrojtjesIP 55
Dimensioni e peso
Gjerësia (cm)23.7
Lartësia (cm)28.2
Thellësia (cm)18.4
Default
GaranciDy vjet

Lidhur Me Produktet

Shkarkuar

Brochure ACTIVE DRIVER Plus

Contiene una panoramica delle principali funzionalità e dei vantaggi applicativi dell' ACTIVE DRIVER Plus.

Shkarkuar (811.47k)

Scheda ACTIVE DRIVER Plus

In questo documento trovi i dati tecnici ed elettrici di tutti i modelli ACTIVE DRIVER Plus.

Shkarkuar (1.08M)

Manuale ACTIVE DRIVER PLus

Il manuale di tutti i modelli di ACTIVE DRIVER Plus fornito con l'inverter tradotto in 18 lingue.

Shkarkuar (7.19M)

Guida ACTIVE DRIVER Plus

Guida con le fasi iniziali per l'installazione dell'ACTIVE DRIVER Plus.

Shkarkuar (1.48M)