Lëndinë KLASIKE

Festuca Arundinacea e Poa

Produkt i ri

Madhësia e pjatës është 125 x 40 cm dhe pastaj tokën e mbulon gjysmën një katror të sipërfaqes.

Nga sasia e urdhëroi të thotë në metra, kjo do të thotë se në qoftë se ju shkruani në shumë fusha, '100', ju do të merrni 200 rrotullon e lëndinë të aftë për të mbuluar një sipërfaqe prej 100 metra katrorë.

Më shumë detaje

Consegna da 1 a 3 giorni dopo aver concordato la zollatura

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 11 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 11 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 0,11 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.

Konsulencë agronomike e ekspertëve para dhe pas shitjes.

Ne dorëzojmë vetëm në Itali, në një javë nga rendi.

 Calculate Shipping Cost
Shipping:
20,74 €
to Italia via Corriere DHL - Tariffa EXPRESS DOMESTIC
Estimated delivery: No estimated delivery specified

11,50 € me TVSH

m2
Ju lutemi shkruani të dhënat për shpërndarjen dhe kontrolloni disponueshmërinë.
Totali i taksave dhe të anijeve të përfshira

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Përzierje e Festuca Arundinacea dhe Poa Pratense

Dhe' lëndinë klasik të përshtatshme për përdorim rezidencial, në të butë të zonës.
Mund të ju janë përdorur për ndërtimin e objekte sportive është jo-profesionale.
Duke u llojin e lëndinë më gjerësisht prodhuar rezulton të jetë më ekonomike, ndërsa duke u qëndrueshme dhe të këndshme për syrin.

Ky lloj i lëndinë është shumë rezistent ndaj variacionet e temperaturës.
Ajo ka një rezistencë të mirë të ftohtë Në klimat e ftohta, me temperaturat minimale përgjithmonë nën zero, kanë tendencë të kthehet të verdhë, edhe në tërësinë e saj mbetet e gjelbër.
Rezistenca ndaj nxehtësisë është më e mirë në mesin e lloje me gjelbërim të përjetshëm.

Ajo ka një të shkëlqyer rezistenca ndaj ndikimit
Shumë i mirë në kontekstin e lloje me gjelbërim të përjetshëm.

Ajo ka një rezistencë të mirë në hije
Toleron situata e gjysmë-hije, pasi ajo nuk është krejtësisht e errët.

Të ulur në një lartësi midis 4 dhe 5 cm. Nuk toleron shkurtime nën 3.5 cm. Prerë mund të jetë bërë me mower blades helical apo rrotullues.

Komente

Të dhënat fletë

Composizione tipica
Festuca arundinacea (%)90
Poa pratense (%)10
Dimensioni e peso
Madhësia e kufomë (cm)125x40

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Artikuj të lidhura në blog

Nuk ka artikuj të lidhura në blog

Përshtatja e produktit

Pas ruajtjes së produktit tuaj të personalizuar, mos harroni të shtoni atë në shportën tuaj.

Teksti

loader

* fusha të detyrueshme