Pratens - Biomat me lëndinë klasike 25 m katror

Pratens-ArundinaceaPoaLolium25

Produkt i ri

Festuca Arundinacea, Poa Pratense, Lolium Perenne.

Më shumë detaje

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 126 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 126 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 1,26 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.

Konsulencë agronomike e ekspertëve para dhe pas shitjes.

Ne dorëzojmë vetëm në Itali, në një javë nga rendi.

126,27 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Easy dhe ekologjikisht VIRESCO ® është një mjet revolucionar krijuar për pagën reseeding lëndinë dhe për profesionistët e lehtë dhe më efektive për hobbyist.

Isshtë një para-farë e ndjerë plotësisht me origjinë natyrore dhe plotësisht e biodegradueshme në rreth 4 muaj, jeshile, shumë e lehtë (50 m² peshon rreth 10 kg!), Elastike (3 mm e trashë!), Ajo ngjitet në mënyrë të përsosur në tokë.

Komploti përmban farat e llojeve më të larmishme të terrenit të mbrojtura nga shiu dhe ujitja e vrullshme, zogjtë dhe insektet.

Farërat janë të përshtatshme për situata të ndryshme mjedisore dhe klimatike dhe shoqërohen me plehra kokrrizorë për një zgjidhje fillestare më të mirë, të gjitha të cilësisë së parë dhe të dozuara me precizionin maksimal për të shmangur tepricat ose mangësitë e dëmshme.

Rezultati do të jetë një lëndinë e shëndetshme, e dendur me kontroll më të mirë të barërave të këqija.

Me VIRESCO ® nuk ka humbje të farës për shkak të thellësisë së tepërt siç ndodh shpesh në mbjelljet tradicionale.

Ajo ofron rezultate të shkëlqyera edhe në terrene më të pjerrëta dhe mbron nga rrjedhja dhe erozioni i tokës.
VIRESCO ® ngjitet në tokë si një film mbrojtës duke siguruar arrestimin e erozionit sipërfaqësor nga momenti i instalimit. Më pas, lejon vendosjen efektive të lëndinës dhe vetëm vijimisht biodegrades plotësisht.

Gjithashtu i përshtatshëm për brigjet e kanaleve dhe pellgjeve, kopshte të varura.

Përdorimi i VIRESCO ® konsiderueshme zvogëlon punën në mbjelljen e lawns të reja.

Sistemi i instalimit është shumë i thjeshtë:

  • toka përgatitet duke hequr plotësisht bimët para-ekzistuese nga rrënja dhe duke e kthyer 5-10 cm të parë me kokë poshtë, duke shembur strukturën e madhe dhe duke e niveluar sipërfaqen.
  • Biofelteri më pas shpërndahet duke e bërë ngjitjen në tokë dhe ujitur rregullisht deri në shfaqjen e plotë të tufës.
  • Në terren të sheshtë zakonisht është e mjaftueshme të ujit për ujitje për të rregulluar VIRESCO ®, por për të dhënë atë më shumë situatat stabilitet apo shpat është e këshillueshme për të ankorohen atë me të lehtë tonë thonjtë çeliku u ose pickets.
  • VIRESCO ® modelohet lehtësisht me gërshërë të thjeshtë.

E ruajtur e thatë brenda najlonit të ambalazhit të vet, ka një afat kohëzgjatje mbi 1 vit.

Komente

Të dhënat fletë

Composizione tipica
Festuca arundinacea (%)75
Poa pratense (%)10
Ryegrass, shumëvjeçare (%)15

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

Fletë teknike Pratens

Karakteristikat teknike dhe dimensionet e biotekstilit paraardhës të Viresco Pratens.

Shkarkime (1.47M)

Fletë teknike Viresco

Specifikimet teknike dhe indikacionet për shtrimin e rrobave biodegradueshme të parafabrikuara Viresco della Virens.

Shkarkime (1.63M)