Verë K 10-0-30 - Pleh për lëndinë nga 2 Kg Shfaq të madhe

Verë K 10-0-30 - Pleh për lëndinë nga 2 Kg

SummerK2

Produkt i ri

Anti-stres të verës dhe të dimrit.

Më shumë detaje

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 12 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 12 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 0,12 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.

Konsulencë agronomike e ekspertëve para dhe pas shitjes.

100% e mallrave të freskëta

12,50 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Të reja të plehrave verës lëndinë Verës K 10-0-30 e Bottos është karakterizuar nga një pjesë e azotit krejtësisht të transferimit të planifikuar dhe një pjesë potassica të gjithë kripën Sulphate. E Kaliumit (K) ka funksionet e anti-stres të verës, në sajë të veprimeve të forcohet në indet bimore, si dhe duke i dhënë bimësisë një tolerancë më të madhe të mëdha të stresit gjatë verës.

Në pjesë të azotit, gjithë mbuluar me Polyon, lehtëson përdorimin e saj gjatë muajve të nxehtë, duke shmangur rritjen e ndikimit dhe ndjeshmëria ndaj sëmundjeve kërpudhore. E Polyon transfertat brenda 90 ditëve prej 10 njësive të azotit, në një mënyrë të vazhdueshme, pa liruar shtesë të azotit. Verës K 10-0-30 është treguar për fekondimit të para të verës dhe fillim të vjeshtës.prania e Kaliumit (K) në detyrë meddiata dhe në një pjesë të Azotit (N) për transferimin e programuar plotësisht i rrethuar nga Polyon.

Dhe' e këshillueshme që të përdorni atë në 2-3 javët e para të nxehtë të verës. Përmbajtja e lartë e Kaliumit (K) ndihmon për të pasur një rezistencë më të madhe të qafë dhe të apparatuses foliar për të ngrohur stresi. Të shpërndarë në dozë prej 25 deri 35 gr per sq.

E POLYON është një metodologji për ta transformuar azotit të jetë në dispozicion në formën e një shitje e caktuar dhe ajo konsiston në dredha-dredha të granula i ure të jetë pjesë e një polimer industriale të mbuluara nga sekreti. Ajo është një novator produkt i Agrium më parë, një lider në botë për zhvillimin dhe prodhimin e plehrave kimike të kontrolluara lirimit. E Polyon veshja është një polimer që kimikisht lidhje me granula e plehrave, dhe në sajë të sistemit, RLC-patentuar Veshje Shtresa Reaktive) siguron lirimin e ushqyesve deri në 12-16 javësh nga aplikimi për shkak të difuzionit dhe osmotik në zgjidhjen e tokës, vetëm të kontrolluara nga temperatura. Në bazë të Plehrave Polyon të siguruar kontroll të plotë të lëshimit të të ushqimore elemente duke shmangur bezdisshëm spikes e rritjes tipike të periudhës post-aplikimit, duke lejuar një ulje të fekondimit gjatë vitit, duke ndikuar pozitivisht në ruajtjen e materialeve, orëve të punës dhe pajisjeve.

Periudha e përdorimit

ZanShkurtMarPrillMagShtKorrikGjilpërëTë vendosurTetorNëntorDhj

Komente

Të dhënat fletë

Caratteristiche essenziali
LlojiAntistress
Konsistencai grimcuar
LirimTransferimi i planifikuar
Utilizzo e dosaggio
Periudha e përdorimitPre-dimër
Periudha e përdorimitPre-Summer
Doza30-50 gr / m2
VeprimAntistress
Composizione chimica o organica
Azoti (N)10%
Nitrik e kaliumit (K)30%
Squfurit trioxide25%
Dimensioni e peso
Pesha (kg)2

Lidhur Me Produktet

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Artikuj të lidhura në blog

Nuk ka artikuj të lidhura në blog

Shkarkime

Fleta e të dhënave SUMMER K

Përbërja, periudha e përdorimit dhe dozen e rekomanduar e pleh për lëndinë SUMMER K Bottos.

Shkarkime (138.72k)