PRATO ERBOSO S.r.l. IT ËSHTË AUTORIZUAR BOTTOS 2019 TRANSITUES - KËTË GARANTON PRODUKTE TË GJITHA FRESH DHE TË SHFRYTUAR NË 24 ORË
Gjelbër ngadaltë 18-6-12 + 2 MgO - Pleh për lëndinë 4 Kg Shfaq të madhe

Gjelbër ngadaltë 18-6-12 + 2 MgO - Pleh për lëndinë 4 Kg

SlowGreen-4

Produkt i ri

Të plehrave universale.

Më shumë detaje

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 15 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 15 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 0,15 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.
Konsulencë agronomike e ekspertëve para dhe pas shitjes.
100% e mallrave të freskëta
Calculate Delivery Cost

15,30 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Të plehrave të Ngadaltë të Gjelbër është përcaktuar si një kompleks mineral plehrave NPK në titull 18-6-12 , që përmbajnë Azot, të kontrolluara shtyp në formë të organik, sintezë.

Gjelbër ngadaltë 18-6-12 është formuluar nga përzierjen e plehut bazë (sulphate, kalium,
fosfat monoammonium, ure, etj.,) me Ure formal. Ngadaltë e Gjelbër është, me fjalë të tjera, një përzierje e plehut, brenda së cilës ka një pjesë të Azotit në të ngadalshëm-lirimin e teknologjisë Ureaform, se, për karakteristikat e pushtuar, ajo siguron një lirim të ngadalshëm
ushqyese element në lidhje me faktorë të tillë si temperatura, lagështia dhe veprimtarinë e mikro-organizmave në tokë.

Si ju mund të shihni nga skedën teknike të produktit, i Ngadalshëm i Gjelbër ka një
përqindja e Azotit në të ngadalshëm lirimit, të barabarta me 35% të totalit të azotit.

Ngadaltë e Gjelbra, në sajë të karakteristikat dhe vlerat, teknikat e pushtuar (marrëdhëniet ndërmjet elementeve NPK % dhe cilësinë e Ure formal), është një pleh zhvilluar për një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve duke filluar nga përdorimi në bujqësinë tradicionale
(hortikulturës, fruta në rritje të vazhdueshme, intensive të kultivimit, dhe të përdorin në arboriculture, çerdhe, dekorativ të sektorit, dhe lëndinë kujdes. Gjelbër ngadaltë ka karakteristika të tilla si për ta bërë atë interesante për përdorim në shumicën e sektorëve të ndryshëm.

Periudha e përdorimit

ZanShkurtMarPrillMagShtKorrikGjilpërëTë vendosurTetorNëntorDhj

Komente

Të dhënat fletë

Caratteristiche essenziali
Llojiuniversal
Konsistencai grimcuar
LirimTransferimi i planifikuar
Utilizzo e dosaggio
Periudha e përdorimitPre-Summer
Periudha e përdorimitPre-dimër
Doza30-35 gramë për metër katror
Composizione chimica o organica
Azoti (N)18%
Fosfori pentoxide (F)6%
Nitrik e kaliumit (K)12%
Squfurit trioxide25%
Magnez nitrik2%
Dimensioni e peso
Pesha (kg)4

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

Fleta e të dhënave SLOW GREEN

Përbërja, periudha e përdorimit dhe dozen e rekomanduar e lëndinë plehrave SLOW GREEN të Bottos.

Shkarkime (145.89k)