H 5 - panel i kopshtit të varur 5 cm

H 5

Produkt i ri

Tre pjesë mbulojnë 1 m2 sipërfaqe.

Më shumë detaje

Me blerjen e këtij produkti që ju mund të mbledhë deri në 3 pikë . Shportën tuaj do të përgjithshme 3 pikë që mund të konvertohet në një faturë të 0,03 € .


Asistencë telefonike për informacion para blerjes.
Ndihma pas shitjes për instalimin e produktit.
Calculate Delivery Cost

3,23 € me TVSH

Bëni një propozim për blerje

Oferta juaj është dërguar.


  • E menduar si çmimin e ofruar për një të vetme të produktit
  •     *Fushat E Domosdoshme

E ngarkimit

Vlerësimet e konsumatorit dhe komente

Askush nuk e ka postuar një rishikim ende
në këtë gjuhë

Më shumë infromacione

Panelet inovative 50 mm janë krijuar për një përdorim të trefishtë, në fakt, përveç zgjidhjes së hapësirave të zvarritura të ventiluara dhe mbrojtjes së hidroizolimit të mureve kundër tokës, gjithashtu është propozuar të përdoret në ndërtimin e kopshteve të varura.

Paneli i kopshteve të çatisë është një mjet efektiv që ju lejon të përmirësoni mirëqenien mjedisore në qytetet tona si:

  • Ajo sjell përfitime klimatike
  • Ai favorizon një kontribut të dobishëm në rregullimin e ujit pasi grumbullon, ruan dhe e kthen ujin në mjedis në një përqindje të zvogëluar
  • Redukton ndotjen e zhurmës nga jashtë
  • Përmirëson aspektin vizual të qyteteve tona, duke u bërë gjithnjë e më i zymtë nga përdorimi i tepërt i betonit

Për më tepër, me panelin e kopshtit të çatisë, kostot e mirëmbajtjes zvogëlohen ndjeshëm pasi e gjithë çatia mbrohet nga rrezet e diellit direkte, moti i keq dhe ndryshimet e temperaturës të shkaktuara nga ndryshimet sezonale, duke rritur kështu jetëgjatësinë e çatisë vetë dhe duke siguruar mbrojtje të jashtëzakonshme termike.

Instalimi i modulit modì

Paneli i kopshtit të çatisë është EKOLOGJIK, sepse është bërë me plastikë të ricikluar.

Ajo ka një qëndrueshmëri të jashtëzakonshme, dhe vendos shpejt shpejt falë sistemit të thjeshtë dhe funksional të fiksimit (një punëtor i pa kualifikuar mund të shtrijë mbi 80 m2 / orë).

Garanton mbrojtje shumë të lartë hidroizoluese falë rregullimit të kompensimit të këmbëve të panelit, të cilat kanë një sipërfaqe mbështetëse të qetë, të ngritur, rrethore dhe të rrumbullakosur.

Shumë PRAKTIKE sepse lejon kalimin e tubave në zgavrën e zbrazët midis hidroizolimit dhe tokës.

Lejon kullimin e Lartë të ujit të shiut falë numrit të vrimave që lejon evakuimin adekuat të ujit të rrjedhshëm.

Diametri i përshtatshëm i vrimave parandalon kalimin e rrënjëve nën panel.

Forca e saj e ngurtë kompresive e mbi 10,000 kg / m2 lejon panelin e kopshtit të çatisë të rezistojë edhe ngarkesa të rënda të thata (ngarkesa të vogla me rrota, mini ekskavatorë, etj.), Duke vepruar si një ndarës i ngarkesës dhe stabilizues i tokës më lart.

Rezervuarët me ujë të efektshëm lejojnë që bimët të furnizohen vazhdimisht, duke i lejuar ato të rriten pa probleme.

Paneli kopsht i varur është i Përjetshëm që ka aftësinë të mos ndryshojë me kalimin e kohës, nëse sulmohet nga myku dhe bakteret, dhe nga agjentët kimikë siç janë plehrat.

ISSHT V VERSATILE sepse lejon të funksionojë edhe në çatitë me prirje të konsiderueshme mbi 15%, duke e pozicionuar montimin e rrugës në panelin e kopshtit të çatisë në mënyrë që të jetë në gjendje të ruajë tokën.

Ajo dëshmon të jetë efikase falë llojit të veçantë të bashkimit, ajo përkryer ndjek substratin me prirje të ndryshme, madje edhe të lakuar.

Shapedshtë me lehtësi në formë me një sharrë apo rrotë disku.

Komente

Të dhënat fletë

Dimensioni e peso
Gjerësia (cm)58
Lartësia (cm)58
Thellësia (cm)5

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Artikuj të lidhura në blog

Nuk ka artikuj të lidhura në blog

Shkarkime

Broshura varur kopsht

Broshurë e paneleve kopsht të varur nga plastika 3F.

Shkarkime (751.6k)

Specifikimet e kopshtit të varur

Përshkrimi i specifikimit për instalimin e paneleve të kopshtit të çatisë. Dobishme për instaluesit për kuotat.

Shkarkime (3.68M)